W górę

foto1

Dzisiaj nasza szkoła gościła w swoich murach gimnazjalistów, którzy być może od września 2017 roku zdecydują się kontynuować naukę w LO Nr I.
Było kolorowo i radośnie. Teatralnie, zagadkowo, a w sali chemicznej nieco wybuchowo :)
Licealiści przybliżyli gościom specyfikę profilów klas. Ścisłe umysły ponownie udowodniły, iż matematyka królową nauk jest, a w pracowni fizycznej obaliły mit, że doświadczenia fizyczne to „coś, co nie wychodzi”. Miłośnicy mocnych wrażeń mieli możliwość w sali chemicznej czynić cuda... Efekt?  „Niepalące się pieniądze” i ... „pasta słonia”(?). Spragnieni egzotyki ujrzeli namiastkę słonecznej plaży Hiszpanii, odkryli tajniki Japonii, odbyli wędrówkę po różnych krajach Europy, a na smakoszy czekały zdrowe i dietetyczne smakołyki. Uduchowionych zaprosiliśmy na wyprawę do Santiago de Compostella, a tych, którzy chcieli spróbować swoich sił, zachęciliśmy do konkursu wyciskania sztangi. Humaniści zaprezentowali odrobinę kultury przez duże „Ka”, przedstawiając dzieło o tytule mrożącym krew w żyłach…
Dziękujemy za liczne przybycie wszystkim Gościom :) Słowa podzękowania kierujemy także do Uczniów i Nauczycieli, którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Otwartych Drzwi.DZIEŃ OTWARTY kolażart

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu